شاید شنیده‌ باشید که می‌توان یک ویندوز را از طریق پورت USB هم نصب کرد. یعنی همانطور که یک سی‌دی ویندوز بصورت bootable درست می‌شود و شما آن را داخل دستگاه می‌گذارید و بعد از اولین بوت، ویندوز شروع به نصب می‌کند.

حال من می‌خواهم طریقه نصب ویندوز 8 را از طریق یک فلش‌مموری به شما یاد بدهم.

continue

 

شما ابتدا به فایل ستاپ ویندوز 8 نیاز دارید. در تاریخ این نوشته، هنوز نسخه نهایی ویندوز 8 عرضه نشده. بلکه نسخه پیش‌نمایش آن عرضه شده که از اینجا می‌توانید آن را دانلود کنید.

نسخه 32 بیتی
حجم فایل: 2.5 گیگابایت

نسخه 64 بیتی
حجم فایل: 3.3 گیگابایت


(ممکن است بعد از مدت زمانی زیادی از عرضه این ویندوز، لینک‌های فوق کار نکند. در این صورت به  اینجا مراجعه کنید)

این فایل؛ به فرمت ISO است که به آن، ایمیج هم گفته می‌شود. این فایل را بعد از دانلود نگه دارید تا بگویم بعد باید با آن چه کنید.

حالا اگر این فایل را درون فلش‌مموری خودتان کپی کنید، فلش‌مموری شما به هیچ وجه بوتیبل نخواهد شد. و بعد از اولین بوت کامپیوتر، نصب آغاز نخواهد شد.

برای بوتیبل کردن این فایل ویندوز، نیاز به یک برنامه برای این کار دارید. این برنامه را از اینجا دانلود کنید:

حجم فایل: 1.2 مگابایت
فرمت: rar
رمز فایل: pooyacom.ir

Download

لینک کمکی:
download

حال این برنامه را باز کنید. یک فلش مموری 4 گیگ ( یا بالاتر) را به کامپیوتر وصل کنید. و کاملا این فلش‌مموری را پاک کنید. یادتان باشد این فلش‌مموری فقط باید منحصر به کار بوت کردن ویندوز باشد و فایل دیگری رویش نباشد. پیشنهاد می‌کنم در همین مرحله، فلش‌مموری را کلا فرمت کنید.

سپس به برنامه‌ای که باز کرده‌اید، آدرس فایل ایمج ویندوز را که ابتدا دانلود کرده بودید؛ بدهید. و دستور شروع به کپی فایل را بزنید. معمولا عملیات ساخت ویندوز بوتیبل، حدود نیم‌ساعت طول می‌کشد. پس صبر کنید تا عملیات تمام شود.

بعد از تمام شدن عملیات ساخت، می‌توانید عملیات نصب را شروع کنید. برای اینکار کامپیوتر را ری‌استارت کنید.

در ابتدای بوت شدن، به ستاپ کامپیوتر بروید و بوت شدن کامپیوتر را از USB بصورت اولویت اول تعریف کنید. (اگر رفتن به ستاپ کامپیوتر را بلد نیستید؛
اینجا را بخوانید) 

بعد از تغییر مناسب در ستاپ، باید فلش‌مموری به کامپیوتر نصب باشد تا با ری‌بوت شدن کامپیوتر، بوت از USB شروع شود.

می‌بینید که عملیات نصب ویندوز آغاز خواهد شد.

windows 8

نکته: ویندوز 8 دو راه برای نصب به شما پیشنهاد می‌کند. اول نصب در کنار ویندوز سابق. و دوم آپگرید کردن ویندوز قبلی به ویندوز 8. اگر گزینه دوم را بخواهید، اصلا به حالت بوتیبل نیاز ندارید. و باید از درون ویندوز 7 یا XP خودتان عملیات نصب را انجام دهید. در این حالت، ویندوز سابق شما تبدیل خواهد شد به ویندوز 8. و همه فایل‌ها برنامه‌های موجود در ویندوز سابقتان حفظ خواهد شد. اما از آنجا که این نسخه نهایی ویندوز 8 نیست و چه بسا ایرادهایی داشته باشد؛ پیشنهاد اکید من این است که این کار را نکنید. بلکه همان گزینه اول را انتخاب کنید. تا ویندوز سابقتان دست‌نخورده بماند. و فقط در کنارش، ویندوز 8 را بتوانید تجربه کنید. بنابراین دی‌وی‌دی یا یواس‌بی که بوتیبل باشد، مورد نیاز است که در اینجا آموزش دادیم.

راستی! در ابتدای شروع عملیات نصب، شماره سریال مورد نیاز است که این شماره این است:

TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF

اگر شما توان دانلود ویندوز 8 را ندارید، می‌توانید برای پویاکام پیغام بگذارید تا آن را در یک دی‌وی‌دی برای شما ارسال کند.
تبلیغات

 

نوشته شده در تاریخ 8 شهریور 91    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: اطلاعات مفید،     | سوالی دارید؟()