امروز خبردار شدم قرار است طرح وزیر کشور ایران برای حل قضیه اجساد ایرانی اجرا شود و با طرف سعودی هم سر این قضیه توافق کرده‌اند.

طرح این است که اجساد ایرانی که طرف ایرانی به عنوان ایرانی شناسایی می‌کند، به ایران تحویل داده شود تا بعدا در ایران تشخیص هویت شوند.

قبل از همه بگویم در این هفته گذشته ظاهرا اجساد در وضع بسیار بدی نگهداری شده‌اند. بطوری که بجای سردخانه مجهز، در کانتینرهای حمل گوشت نگهداری شده‌اند و دمای آنها هم کم بوده‌اند. نتیجه این شده است که اجساد انسان‌ها فاسد شده است و قابل شناسایی نیست.

حال با این وضع چه کسی قرار است بفهمد که این جسد، مال یک ایرانی است؟

نتیجه این می‌شود که 464 جسد را به ایران حمل می‌کنند و بعد از تشخیص هویت علمی، مثلا مشخص می‌شود که 30 درصد این اجساد اصلا ایرانی نیستند. حالا چه کار می‌کنید؟ با 30 درصد ایرانی‌ها که در عربستان مانده‌اند و به احتمال زیاد در آنجا دفن شده‌اند، چه می‌کنید؟ علاوه بر اینکه چون «توافق» کرداید؛ دیگر نمی‌توانید مدعی هم باشید.

این طرح به نظرم احمقانه‌ترین کار است.

در حالیکه همین الان باید در موضع مدعی ایستاد. و قاطعانه خواستار این شد که خود سعودی‌ها هزینه تشخیص هویت علمی اجساد را انجام دهند. و تا پایان کار، تحویل اجساد به کشورها و یا دفن آنها متوقف شود.

وزیر کشور ما واقعا چه فکر می‌کند؟ فقط می‌خواهد قضیه بدون خون و خونریزی حل شود؟‌ این حل شدن است؟

این مقاومت است؟

باید ایستاد حتی تا پرواز موشک‌ها بر فراز عربستان.

کمی جدی بودن را یاد بگیرید.

نوشته شده در تاریخ 9 مهر 94    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: سیاسی،     | نظرات شما خوانده می‌شود()