اگر شما یک وبلاگ دارید، مسلما یکی از دغدغه‌های شما این است که بازدید مناسبی داشته باشید. 
اما همیشه اینطور است که در ابتدا نه کسی وبلاگ شما را می‌شناسد و نه بازدید مناسبی خواهید داشت. شاید در این مراحل، ناامید شوید. 
همین که بازدید شما پایین باشد، سایت‌های جستجو مانند گوگل هم خیلی کمتر سرچ‌کنندگان را به وبلاگ شما هدایت خواهند کرد. و همین یعنی باز هم بازدید کمتر.
حتی سایت‌هایی مانند  الکسا هم وبلاگ شما را در رتبه‌ی پایین‌تری طبقه‌بندی می‌کنند.
و در این راه؛ هر چقدر هم که شما وبلاگ مفید و مناسبی ارائه کرده باشید؛ باز هم باید غصه کمی بازدیدکننده را با خود داشته باشید.
یکی از راه‌های حل ِاین معضل را اینک به شما عرضه می‌کنم.

با این برنامه، شما می‌توانید بازدید‌های مختلف با آی‌پی‌های متفاوت را به وبلاگ خودتان سرازیر کنید. 
البته معلوم است که این بازید؛ صرفا بازدید از سوی آی‌پی است. یعنی کسی وبلاگ شما را نمی‌خواند. بلکه صرفا بازدید واقعی از وبلاگ شما انجام خواهد شد. حال اثر این نوع بازدید چیست؟
بعد از اینکه مثلا شما روزی 1000 بازدید از جاهای مختلف و آی‌پی‌های متفاوت داشتید؛ گوگل، وبلاگ شما را مهم‌تر تلقی خواهد کرد. از آن به بعد در نتایج جستجو، رتبه‌ی شما را بالاتر حساب خواهد کرد. مثلا اگر پیش از آن، وبلاگ شما در یک نتیجه سرچ، در صفحه 20 نشان داده می‌شد؛ بعد از این بازدیدهای مرتب روزانه، به صفحه 4 می‌آیید.
نتیجه هم معلوم است. بازدید اکنون بالاتر می‌رود و خواننده‌های واقعی، وبلاگ شما را خواهند خواند. 
حال که اصول کلی را برایتان شرح دادم، به خود برنامه و کار با آن بپردازیم.
شما ابتدا باید به سایت این برنامه بروید: اینجا
و در آن با ایمیل خودتان ثبت‌نام کنید. بعد از تایید ایمیل‌تان؛ دوباره وارد سایت شده و برنامه را دانلود کنید. اگر نتوانستید برنامه را برای دانلود بیابید، ما این برنامه را در آخر این مطلب گذاشته‌ایم تا مسقیما دانلود کنید.
بعد از دانلود و نصب برنامه؛ شما دیگر نیازی ندارید وارد سایت شوید. بلکه هر بار خود برنامه را باز می‌کنید. و یک باردر آن لاگ‌این می‌کنید. این ورود به حساب، در آن ذخیره خواهد شد.
سپس سه قسمت اصلی برنامه را باید یاد بگیرید که من مشخصا در سه فریم این عکس متحرک، برایتان شرح داده‌ام.
در بخش کلیات برنامه (اولین گزینه از چپ در تب افقی برنامه) شما دو نمودار می‌بینید. در سمت چپ، مشخص شده است که شما چند دقیقه کسب کرده‌اید. به اصطلاح چقدر شما موجودی دارید که با آن می‌توانید برای وبلاگ‌تان، بازدید سرازیر کنید.
در نمودار سمت راست هم بازدید‌هایی که تاکنون این سایت برای شما فرستاده است؛ نمایش داده می‌شود.
در بالا هم دقایق موجود در حساب‌تان نوشته شده است. که مثلا در عکس اینجا نوشته شده: 253 دقیقه
در تب دوم، شما می‌توانید سه آدرس را وارد کنید. یعنی مثلا وبلاگ خودتان را؛ که بازدیدها برایتان فرستاده شود. بعد از اینکه آدرس را اضافه کردید؛ آن آدرس برایتان در خط زیرین نمایش داده خواهد شد.

بازدید

گزینه‌ی بسیار مهمی که اینجا هست؛ این است که وقتی موس را روی این خط بیاورید؛ یکی دو گزینه برای آن وبلاگ ِاضافه‌شده نمایش داده می‌شود. که یکی «پاز» است. 
این خیلی مهم است که شما اغلب باید وبلاگ‌تان را پاز کنید. یعنی به این برنامه بگویید الان بازدیدی نفرستد. و در این حالت بروید و برای حساب‌تان بازدید جمع کنید. اگر این مطلب را نفهمیدید؛ اندکی بعد بیشتر توضیح می‌دهم.
در تب سوم هم شما باید ترافیک بسازید. با زدن گزینه «استارت» شما و کامپیوتر شما شروع می‌کند به بازدید از سایت‌ها و وبلاگ‌های دیگران.
 درست است؛ خط اینترنتی شما در این حالت کاملا اشغال می‌شود. اما شما دائما که نباید این کار را بکنید. زمانی انجام می‌دهید که کاری با اینترنت ندارید. چند ساعت می‌گذارید تا این بازدیدها انجام شود. بعد با زدن دکمه «هوم» این بازدید متوقف می‌شود.
اکنون دقایقی که شما کاسبی کرده‌اید در صفحه اول برنامه نشان داده خواهد شد. حال شما با رفتن به بخش وبسایت‌ها، می‌توانید این بازدید‌هایی را که کاسبی کرده‌اید؛ به وبسایت‌ خودتان سرازیر کنید؛ با زدن دکمه «آن‌پاز» و خارج کردن وبلاگ‌تان از حالت پاز. 
حدود یک ساعت بگذارید به وبلاگ‌تان بازدید سرازیر شود. بعد دوباره، وبلاگ‌تان را پاز کنید. تا حساب‌تان خرج نشود.
بله؛ درست فهمیده‌اید. شما اول باید برای این برنامه بازدید انجام دهید. تا بعد این برنامه با کمک دیگر کاربران برنامه؛ برای وبسایت شما بازدید انجام دهد. 
هر چه بیشتر بازدید انجام دهید؛ حساب‌تان ثروتمند‌تر می‌شود. و بعد بیشتر می‌توانید از حساب‌تان خرج کنید. 
باز هم تاکید می‌کنم زمانی که در حال جمع کردن در حساب‌تان هستید؛ یعنی زمانی که برنامه دارد از سایت‌های دیگر بازدید می‌کند؛ وبسایت خودتان را حتما پاز کنید. وگرنه در همان چند ساعتی که در حال اندوختن در حساب‌تان هستید؛ همه‌ی آن خرج خواهد شد. 
بهترین گزینه برای خرج کردن هم آن‌پاز کردن وبلاگ‌تان در ساعات مختلف شبانه‌روز است. یعنی صبح یک ساعت بگذارید به وبلاگ‌تان بازدید بیاید. بعد پاز کنید. ظهر دوباره باز بگذارید. بعد ببندید. شب دوباره یک ساعت آن‌پاز کنید. بعد دوباره ببندید. 
و این سرازیر کردن بازدید به وبلاگ‌تان باید هر روز باشد. یعنی اگر شش‌ماه شما مداوم روزی هزار بازدید به وبلاگ‌تان بریزید؛ مسلما رتبه شما در گوگل به شدت بهبود خواهد یافت. بعد بازدید‌کنندگان واقعی زیادی وبلاگ شما را خواهند خواند. و همین خواندن آنها، باز هم وبلاگ شما را بالاتر خواهد برد.
فقط توجه داشته باشید همه این کارها برای این است که دیگران مطالب مفید شما را بخوانند. پس در قدم اول شما باید همه تلاش‌تان را بکنید تا وبلاگ مفیدی منتشر کنید. حرفی برای گفتن داشته باشید. و وقت صرف کنید تا مطالبی با کیفیت بالاتر عرضه کنید. این ریختن بازید؛ صرفا یک کمک است به وبلاگ شما.
امیدوارم وبلاگ‌های مفیدتری را هر روز شاهد باشیم.


لینک کمکی:

حجم فایل: 27 مگابایت که در سه قسمت گذاشته‌ایم.  چکار کنیم؟
فرمت فایل: اجرایی ویندوز

نوشته شده در تاریخ 8 مرداد 93    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: برنامه مفید،     | مفید بود؟()