امروز می‌خواهم یک اپ آندرویدی را معرفی کنم که اخیرا خیلی با استقبال روبرو شده است.

اپ «لاین» یک اپلیکیشن ژاپنی است. که شما با ثبت‌نام در آن، می‌توانید با دیگر کاربران این اپ، بصورت رایگان مکالمه صوتی و نوشتاری انجام دهید.

لاین

شما بعد از نصب این اپ، عملیات لاگین را آغاز خواهید کرد. ابتدا باید یک شماره موبایل از خودتان را وارد کنید. بدون این شماره، نخواهید توانست حسابی در لاین بسازید. لحظاتی بعد به این شماره، یک اسمس حاوی یک کد ارسال می‌شود. اگر شماره‌ای را وارد کرده باشید که روی خود اسمارت‌فون شماست؛ بطور اتوماتیک وارد اپ خواهد شد و اپ آن را خواهد خواند. اما اگر لاین را روی تبلت خودتان نصب کرده‌اید؛ و شماره موبایل شما روی ابزار دیگری (گوشی) وجود دارد، باید بصورت دستی آن کد را بخوانید و در اپ وارد کنید.

سپس یک ایمیل وارد خواهید کرد. که این ایمیل را هم باید تایید کنید.

شما نامی هم برای خودتان انتخاب می‌کنید. این نام، آی‌دی شما نیست. و بعدا می‌توانید آن را تغییر دهید. این نام می‌توانید با حروف فارسی باشد.

پسوردی هم برای خودتان انتخاب خواهید کرد. که در مراحل لازم، بتوانید با ایمیل و این پسورد به لاین لاگین کنید.

بعد ازاین، اپ شما شروع به کار خواهد کرد. و در تمامی لحظاتی که به اینترنت وصل باشید؛ می‌توانید به کاربران دیگر لاین، متصل شوید.

بهتر است در همین مرحله، وارد تنظیمات و سپس پروفایل خودتان شوید و یک آی‌دی برای خودتان انتخاب کنید. این آی‌دی (یوزر نیم) قابل تغییر نیست.

دیگر کاربران لاین، با سرچ آی‌دی شما، می‌توانند تقاضای وصل شدن به شما را بکنند. این آی‌دی، تقریبا مثل شماره تلفن اختصاصی شما عمل خواهد کرد.

شما نیز می‌توانید دوستان یا خانواده خودتان را که می‌دانید در لاین هستند، سرچ کرده؛ به آنها وصل شوید.

بعد از اینکه یک کاربر، در لیست شما آمد؛ شما می‌توانید به او پیام رایگان ارسال کنید. اگر او آنلاین باشد؛ سریعا آن را دریافت خواهد کرد. و اگر نه، با اولین آنلاین شدن او، پیام‌هایی که شما فرستاده‌اید؛ به دستش خواهد رسید.

همچنین اگر او آنلاین باشد؛ درخواست مکالمه شما را خواهد شنید و جواب خواهد داد. و اگر نباشد؛ شما می‌توانید در این وضعیت، یک پیام صوتی برایش بگذارید که بعد از آنلاین شدن او، به دستش خواهد رسید.

یک خوبی دیگر این اپ این است که بعد از اینکه یک کاربر برای خودش یک آی‌دی انتخاب کرد؛ اپ او مانند یک تلفن کامل عمل می‌کند. یعنی شما لازم ندارید این اپ را اجرا کنید. بلکه تبلت یا فون شما در حالت عادی که باشد، همین که کسی به شما تقاضای مکالمه ارسال کند؛ گوشی شما (اپ لاین) شروع به زنگ زدن می‌‌کند.

باز هم تاکید می‌کنم در تمامی لحظاتی که می‌خواهید اپ شما مانند یک تلفن کامل عمل کند؛ دیوایس آندرویدی شما باید به اینترنت وصل باشد. و اگر اینترنت شما، وای‌فای باشد؛ کاملا به صرفه خواهد بود.  

سنجاقک
پهنای باندی که ما مشاهده کردیم برای یک مکالمه بی‌اشکال لازم است، حدود 200 کیلوبیت بود.

مزیت دیگر این اپ برای ما ایرانیان این است که بر خلاف اپ‌های مشابه، هیچ بخش یا سروری از این اپ، فیلتر نیست. و همه قسمت‌هایش به خوبی کار می‌کند.

به تمامی چیزهایی که در مورد این اپ گفتیم، بخش TimeLine را هم باید اضافه کرد. بخشی مانند پست‌نویسی؛ که شما مطالبی را می‌نویسید و کسانی‌را که انتخاب می‌کنید (شاید عموم را) می‌توانند آن‌ها را بخوانند. چیزی شبیه وبلاگ‌نویسی یا فیس‌بوک‌نویسی. شما در این قسمت، عکس هم می‌توانید بگذارید.

راستی، این اپ برای بخش پیامکی خودش، آیکون‌های زیبا و ابتکاری‌‌ای دارد!  


فرمت فایل: apk

حجم فایل: 17 مگابایت

DOWNLOAD

لینک کمکی: 

download


همچنین این اپ، برنامه‌ی ویندوزی هم دارد. به این معنا که می‌توانید روی کامپیوتر خودتان هم نصب کنید. و از آنجا با حساب‌های دیگر که روی آندروید هستند، مکالمه کنید. 

یادتان باشد در این برنامه ویندوزی، امکان ایجاد حساب ندارید. بلکه باید از یک حساب که روی آندروید ایجاد کرده‌اید، استفاده کنید.

فرمت برنامه: exe

حجم برنامه: 16 مگابایت

DOWNLOAD

لینک کمکی:

download


   

نوشته شده در تاریخ 30 شهریور 92    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: برنامه‌ موبایل،     | آیا این اپ به درد شما خورد؟ ()